Nagrana w 2004 przez wyśmienitych muzyków, obecnie instrumentalistów najlepszych orkiestr marki światowej.
Celem wydania było ukazanie nowej jakości muzyki sakralnej skoncentrowanej na spójności akompaniamentu instrumentalnego z treścią śpiewanego Słowa i sądząc po zasięgu płyty i ilości tłumaczeń cel został osiągnięty…
Muzyka z albumu Msza o Miłosierdziu przerosła oczekiwania nie tylko wydawcy ale też autora bo stała się repertuarem najlepszych chórów w Polsce (m.in. Musica Sacra, Polski Chór Kameralny, Chór Centrum Myśli Jana Pawła II, Zespół Wokalny Rondo) i za granicą. Kompozycje doczekały się również tłumaczeń na kilkadziesiąt języków, w tym syro-arabski, koreański, tajwański czy norweski pomijając większość języków europejskich.
W roku wydania Paweł Bębenek miał okazję podarować to nagranie św. Janowi Pawłowi II
Pieśni z tej płyty były też wykorzystane podczas liturgii w czasie Światowych dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku przez ponad milionową grupę wiernych z całego świata, a później wybrzmiała w czasie trzech koncertów w Chicago w listopadzie 2016.
Niewątpliwym potwierdzeniem uniwersalności tej muzyki jest wykorzystywanie jej również przez inne wyznania, protestanckie, grekokatolickie czy prawosławne.
Przykładem może być utwór Aniele Boży (dedykowany Marii, córce kompozytora) wspaniale przetłumaczony i zaśpiewany przez Chór Metropolii Petersburga, stolicy kulturalnej Rosji.
Każdy z utworów tej płyty ma niepowtarzalną historię powstania a “Dzięki Ci Panie” co roku otwiera największy koncert uwielbienia w Europie w Rzeszowie Jednego Serca Jednego Ducha.
Część utworów płyty Msza o Miłosierdziu została użyta w różnych produkcjach filmowych a najbardziej znanym jest film Johny o księdzu Janie Kaczkowskim.
Warto na koniec wspomnieć, że kilka kompozycji z tej płyty zostało wydanych w uznanych śpiewnikach polskich: Siedleckim oraz Kościelnym.