Miłosierdzie w ikonie i muzyce

Opublikowano przez : 13 Lut 2015 w Aktualności, Muzyka | 0 komentarzy

Piękne wydarzenie – połączenie modlitwy dźwiękami i ikonami – czeka nas we wtorek, 17 lutego 2015 roku.  W kościele OO. Dominikanów przy ulicy Freta 10 w Warszawie, o godzinie 18 zostanie odprawiona Msza Święta o Miłosierdzie dla Ukrainy, w czasie której modlić się będziemy dźwiękami “Missa de Misericordiae”.

Zaraz po Mszy świętej nastąpi otwarcie wystawy ikon prezentowanych w czasie I Międzynarodowego Pleneru Ikonograficznego zatytułowanego „Miłosierdzie w ikonie”, który odbył się w Kijowie w dniach 23.11 – 01.12.2014 roku.

W plenerze brali udział artyści z Polski, Słowacji, Litwy, Francji i Ukrainy, którzy przez talent, modlitwę i pracę chcieli pokazać światu, że istnieje sposób przekucia broni materialnej (zabijającej) na broń duchową dającą życie.

Wydawać by się mogło, że nie mamy wpływu na to co tam się dzieje. Moje zdanie na ten temat zmieniło się podczas ostatnich warsztatów, które prowadziłem na Ukrainie. Nie było to w centrum konfliktu ale dane mi było pracować z ludźmi, którzy byli na froncie i wróciwszy stamtąd (ranni) śpiewali… Nie zapomnę spojrzenia tych ludzi i brzmienia pieśni o zaufaniu i miłosierdziu w ich wykonaniu…

 

Wystawie błogosławi Wielce Błogosławiony Patriarcha Filaret, zwierzchnik Ukraińskiej Cerkwi Prawosławnej Patriarchatu Kijowskiego i Jego Eminencja Kardynał Kazimierz Nycz.

 

Wydarzenie patronatem objęli:

Jego Ekscelencja Andrii Deshchytsia  – Ambasador Ukrainy w Polsce
Jego Ekscelencja Henryk Litwin – Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej na Ukrainie

 

Patronat Medialny:

Katolicka Agencja Informacyjna

Gość Niedzieleny

Rzeczpospolita

Radio Warszawa

Więź

 

plakatwystawawarszawa

Zapraszam serdecznie! Więcej szczegółów o tym wyjątkowym wydarzeniu na: https://www.facebook.com/events/1544759905788331/?pnref=story

close
Facebook IconYouTube IconTwitter IconOdwiedź mój blogOdwiedź mój blog